Mindenkit szeretettel várunk a Múzeumok éjszakája rendezvényre, Kecskemétre, ahol a Gépész Múzeummal közösen állunk az érdeklődők rendelkezésére. A rendezvény időpontja 2025.06.21.
2025. május 30.
Komoly kritikát kaptunk, az országos kamarai küldöttgyűlésen, miszerint miért nem látható, sem az MMK, sem a BPMK, sem az Épületgépészeti Tagozat honlapján Múzeumunk. Ezt követően levelet írtunk mindhárom elnök úrnak, mire mindhárman úgy nyilatkoztak, hogy jogos a kritika, és felteszik honlapjaikra elérhetőségeinket.
2025. május 29.
Új-Zélandról érkezett adomány Múzeumunknak, két nyomásmérőt kaptunk Veres Csaba mérnök úrtól.
2025. május 13.
Karapancsán, az átemelő szivattyútelepen 3, több mint 100 éves berendezést helyeztünk Védettség alá!
2025. május 8.
Debrecenből, a Povolny Technikumból 14 fő érkezett, hogy megtekintsék Állandó Kiállításunkat. Szerencsére nagyon sok kérdést tettek fel, azaz sikeres volt a látogatás.
2025. május 8.
Este a BME hallgatói részére tanulmányi versenyt szerveztek, amihez mi adhattuk a zsűri elnökét. Az általunk bemutatott múzeumi tárgyak felismerése komoly kihívást jelentett a hallgatóknak. Viszont sokat tanulhattak belőle.
2025. április 9.
Továbbra is várjuk támogatóink adójának 1 %-át, Közhasznú Alapítványunkon keresztűl. Adószámunk: 18979316-1-41 Sorszám: 20170
2025. április 8.
Idén április 28-29 között lesz a SzakmaSztár verseny, amihez kapcsolódó kiállításunkat is megtekinthetik az érdeklődők a Hungexpo területén.
2025. április 4.
Sok szeretettel várunk mindenkit az idei Construma-Hungarotherm kiállításunkon, a Hungexpo "A" pavilon 104 E Standján, 2025. április 9-13. között.
2025. április 1.
Minden érdeklődőt szeretettel várunk a Pollack Expo rendezvényen, a PTE MIK karán rendezett kiállításunkon, április 3-4 között, a Boszorkány utcában.
2025. március 28.
Az Erasmus szervezésében 7 francia középiskolai diák látogatta meg Múzeumunkat. Sok kérdés és beszélgetés után mindkét oldal sikeresnek minősítette a találkozást.
2025. március 5.
Tisztelettel kérjük Honlapunk látogatóit, hogy jelezzék nekünk, ha látnak olyan berendezéseket, melyek érdemesek a védetté nyilvánításra.
A Plakettezés fejezetben részletesen leírtuk, hogy azon berendezésekre gondolunk, melyek már muzeális korúak, de még jól működnek saját helyükön.
A másik eset pedig az, amikor nem fenyegeti semmilyen veszély (például elbontás) a berendezést, de a tulajdonossal egyetértésben ki akarjuk emelni különlegességét.
2025. március 4.
Itt olvashatják ezévi első tájékoztatónkat eredményeinkről: „Gyűjtőmunkánk állomásai 2025” címmel.
2025. február 1.
Ebben az évben is várjuk támogatóink által adományozott 1%-okat!
Idén sorszámunk:
20170
Adószám:
18979316-1-41
Név:
MÉGMA Magyar Épületgépészeti Múzeum Alapítvány
Cím:
1025 Budapest, Napvirág utca 10.
2025. január 23.
Most is igaz, hogy számunkra minden héten legalább kétszer van Karácsony. Folyamatosan kapunk szakmai értékeket, a régi egyetemi oklevelektől a kályhákon, műszereken túl adományoznak szakirodalmi gyűjteményeket és egyetemi diplomaterveket is.
2025. január 1.
Továbbra is várjuk az épületgépész dinasztiák történeteit.
2024. november 22.
Nagy öröm volt, hogy Nagy László tanár úr, Tapolcáról egy motorral és lapos szíjhajtással egészítette ki a 120 éves központi porszívónkat.
2024. november 20.
A Műegyetemről 40 hallgatót vezettünk körbe Állandó kiállításunkon.
2024. október 20.
Várunk minden érdeklődőt Siófokra, a Baross Gábor Technikumba november 8-án 11 órára, ahol a 23. „Sarokavatóra” kerül sor.
2024. október 17.
Egy baráti kör 14 tagja volt vendégünk.
2024. október 16.
Ma a Kazincbarcikai Technikumból 45 diákot láttunk vendégül Múzeumunkban.
2024. október 7.
Mindenkit szeretettel várunk az OMÉN keretein belül rendezendő „Sarokavató” ünnepségre október 25-én 10 órakor Kazincbarcikán, a Deák Ferenc Technikumban, ahol ez az avató a Kazincbarcika 70. és a Technikum 70. születésnapjához kapcsolódik.
2024. szeptember 23.
Szeretettel várjuk az érdeklődőket 2024. október 3-án a Weishaupt Diáknapon, ahol ismét nem könnyű feladatokkal kell megküzdeniük a Múzeumi fejtörőn a diákoknak.
2024. június 11.
Az a megtiszteltetés érte Múzeumunkat, hogy 2024. június 29-én beszámolhatunk eddigi eredményeinkről, és terveinkről a Nagykárolyban rendezendő konferencián.
2024. május 15.
Beszámoló a jubileumi díszoklevelek átadásáról
2024. május 10-e nagy nap volt az 1974-ben végzett gépészmérnökök életében, ugyanis ezen a napon vehették át ARANYDIPLOMÁJUKAT, azok a volt diákok, akik időben jelezték ezirányú kérésüket a Dékáni Hivatal felé.
Az ünnepség fényét növelte, hogy először a 2 platinadiplomás (ők 75 éve végeztek), majd a 8 rubindiplomás (70 éve végeztek), 21 vasdiplomás (65 éve végeztek) és 86 gyémántdiplomás (60 éve végeztek) kapta meg kitüntetéses oklevelét és az összesített életrajzokat. Ő utánuk mi, 50 éve végzettek kaptuk meg Aranydiplománkat, 140-en.
Az elegáns ünneplés beszédei között az Ép. Gép. All Stars zenekar szórakoztatta a megjelenteket, ugyanúgy, mint az Épületgépészeti hallgatók Tanszéki versenyei után, legutóbb április 25-én.
Most pedig az a megtiszteltetés ért bennünket, épületgépészeket, hogy Dékán Úr Dr. Chappon Miklóst kérte fel, hogy a hallgatók nevében köszöntse a megjelenteket. Az elhangzott köszöntő megtekintése >>
A nagyon jó hangulatú diplomaosztó után az ünnepeltek kis csoportokban, különböző helyeken egy-egy jól szervezett ebéden ünnepeltek tovább, visszaemlékezve a diákévekre, tanárainkra és csínytevéseinkre.
Újra rögzítettük, gyakrabban kellene találkozzunk!
DR. CHAPPON MIKLÓS KÖSZÖNTŐJE A JUBILEUMI DÍSZOKLEVELEK ÁTADÓ ÜNNEPSÉGÉN
Óriási megtiszteltetésnek élem meg, hogy pont én, aki sosem voltam kitűnő tanuló (azaz a gazdaságmérnökin egyszer) sőt még 4 utóvizsgám is volt, szólhatok az 1974-es évfolyam nevében. Remélem, a többiek nem köveznek meg!
Őszintén megvallom, hogy kisgyerekkoromban nagyon felnéztem az Arany Diplomásokra, azt gondoltam ezért valami rendkívülit kell tenni. Később kiderült, „csak" meg kell érni ezt a szép kort, bár sajnos közülünk sem sikerült ez mindenkinek. Nyugodjanak Békében!
Szeretem a keresztrejtvényekben lévő bölcsességeket, az egyik aforizma így hangzott: ,,Ha amit mondtál, nem bánt senkit, nem mondtál semmit”.
Én nagyon sajnálom a mai hallgatókat, szerintem a mi diákéveink gazdagabbak voltak, és nem csak azért, mert 5 éves osztatlan képzésben és tankörökben szervezetten tanulhattunk (így életre szóló barátságok alakulhattak ki), a szorosabb kapcsolatok kialakulását a kollégiumi „összezártság” is segítette.
Hanem azért is, ami így utólag is sokat jelent nekünk, hogy azon híres professzorok aláírásai szerepelnek az indexünkben (ma már index sincs), akik bennünket tanítottak, és akikre büszkék vagyunk. Csak néhány nevet közülük: Gillemot, Gruber, Bajcsay, Heller, Strommer, Szentmártony, Macskásy. A mi, azaz épületgépészek életében amúgy is különleges helyet foglal el az éppen 120 éve született szeretett „Cica bácsink”.
Mi voltunk az utolsó évfolyam, akiket még tanított. 1976-ban bejött tanszéki szobánkba és így szólt: „Fiúk, tegnap megünnepeltük 18. Születésnapomat!” Ekkor éppen 72 éves volt, de mivel 1904. február 29-én született, igazat mondott.
Ma is hálás szívvel emlékezünk rá és még egy emlékszobát is kialakítottunk neki az Épületgépészeti Múzeumban.
Sokan irigyelnek bennünket, épületgépészeket összetartásunk, tervezői konferenciáink, báljaink, szakmai továbbképzéseink miatt is, de például baráti köreinkben a gépgyártósoktól a mezőgazdászokig mindenki megtalálható, és az évenként megrendezett találkozóinkon mindenki részt vesz, legyen ez az ország bármely szegletében, sőt még a külföldre szakadtak is hazajönnek az ilyen alkalmakra. Igaz a Covid és a kor nehezített feltételeket jelentenek, de mégis.
Engedjék meg, hogy elmeséljek egy rövid fricskát a múltból!
Természetes ellentét volt a gépgyártósok és az épületgépészek között. Mi azt mondtuk, hogy a modul fel és modul le gondolatnak megfelelően a gyártósok így fognak kezet. Mutatom. (A felénk néző két tenyér esetén az első ujjpercek fogaskerékszerűen érnek egymáshoz A szerkesztő)
A gyártósok ezek után kitalálták, hogy az épületgépészek legfontosabb feladata egy olyan formájú WC lehúzó megtervezése, mely jobban illeszkedik a tenyérbe...
Persze többen nálunk is elhagyták a gépészmérnöki pályát, de az évfolyamtalálkozóinkon ők is megjelennek. Igaz ugyan, hogy ezeken a régi emlékek felelevenítése és a szakmai sikerekről szóló beszámolók után már elsősorban az unokákról van szó.
Az a legfontosabb, hogy az összetartozás és a Csapat 50 év után is működik!
Köszönöm, hogy meghallgattak.
2024. április 26.
2024. május 4-én nyílik következő kiállításunk Sándorfalván, a Pallavicini kastélyban. A Hoffmann László kurátor szervezésében megrendezett érdekes kiállítás 2 hónapig lesz látható.
2024. április 25.
Ismét nagyon sikeres volt a BME Épületgépészeti és Gépészeti Eljárástechnika Tanszék vetélkedője, amire idén talán túl nehéz feladatokat adtunk, de így ebből is tanulhattak a hallgatók.
2024. április 15.
A Pollack Expo április 18-19-én lesz a Pécsi Egyetem szervezésében, ahol ismét megemlékezünk szeretett professzorok 120. Születésnapjáról. Várjuk vendégeinket.
2024. április 5.
Sok szeretettel várunk minden érdeklődőt a Construma kiállításukra, ahol az A pavilon 101-es standján enteriőr, azaz lakásbelsővel jelentkezünk idén. Szigetstandunkon lesz egy konyha, kredenccel, egy fürdőszoba gömb mosógéppel és egy szoba rajzgéppel, szoba WC-vel és Singer varrógéppel, illetve egy 120 éves öntöttvas radiátorral a Magyar Királyi Pénzügyminisztériumból. Kurátor Chappon Mária.
2024. március 1.
2024. február 29-én két helyen, Csurgón és Budapesten emlékeztünk meg szeretett professzorunk Dr. Dr. h. c. Macskásy Árpád születésnapjáról.
2024. február 8.
A XIII. Országos Kéménykonferenciát 2024. február 28-29-én tartjuk Kaposvárott, melyhez kapcsolódik Macskásy Professzor Úr Gránit táblájának koszorúzása, Csurgón, február 29-én, születésének 120. évfordulóján, napra pontosan! Mindenkit szeretettel várunk.
Az elmúlt évekhez hasonlóan idén is számítunk mindazok adójának 1%-ának felajánlására, akik támogathatónak ítélik meg tevékenységünket, ill. törekvéseinket.
2024. január 19.
Itt olvashatják ezévi első tájékoztatónkat eredményeinkről: „Gyűjtőmunkánk állomásai 2024” címmel.
2024. január 2.
Szeretettel várjuk az Arany János Épületgépészeti Technikumból holnap érkező 49 diákot, akik 3 csoportban tekintik meg állandó kiállításunkat Nagytétényben.
A 2023. december 18-án és 20-án érkezett 4 csoport, összesen 60 diák és kisérő tanáraik nagyon hasznosnak és sikeresnek ítélték meg ezt a tanulmányi kirándulást.
2023. december 27.
Nagy büszkeséggel mondjuk el, illetve adjuk közre a Magyar Épületgépészet c. szaklapban megjelent „Huszonegy a nyerő” című éves összefoglalónkat, eredményeinkről.
2023. december 20.
Köszönjük Olvasóink egész éves támogatását, ötleteiket és nem utolsó sorban az 1%-os adományaikat!
2023. október 31.
Sok szeretettel és nagy büszkeséggel hívunk minden érdeklődőt az ország 3 Technikumában berendezett „Épületgépészeti Múzeumi Sarok” ünnepélyes avatására!
2023. november 6-án (hétfő) 11 órakor Széchenyi István Baptista Technikum, Szakképző Iskola és Gimnázium
8300 Tapolca, Móricz Zsigmond u. 8.
További Épületgépészeti Múzeumi Sarok avatások:
2023. november 14-én (kedd) 9 órakor Veszprémi SZC Öveges József Technikum és Kollégium
8184 Balatonfűzfő, Gagarin u. 27.
2023. november 17-én (péntek) 9:30-kor Békéscsabai SZC
Trefort Ágoston Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium 5600 Békéscsaba, Puskin tér 1.
Minden érdeklődőt szeretettel várunk!
2023. július 17.
Nagy sikerrel avattuk fel az első határon kívüli Múzeumi Sarkot!
A Nagyváradi Egyetem Könyvtárában 2023. július 13-án 12 órakor került sor a Múzeumunkról készült riportfilm - mely angol feliratos - ősbemutatójára, majd a nemzeti szalag átvágására. Mintegy 50 hallgató és a dékán asszony valamint több tanszékvezető is megtisztelte az avatást.
Az alábbiakban megtekinthető a megnyitón bemutatott, Múzeumunkról készült film, angol felirattal:
2023. július 4.
Sok szeretettel és nagy büszkeséggel meghívunk minden érdeklődőt a Nagyváradi Egyetemre, ahol 2023. júluis 13-án 12 órakor avatjuk fel az első határon túli Múzeumi Sarkunkat!
Ugyanitt kerül bemutatásra a Múzeumunkról készült 42 perces film, angol felirattal.
Cím:
Nagyváradi Egyetem Nagyvárad, Str. Universității nr. 1, Oradea, Románi
2023. április 21.
Sok szeretettel várunk minden érdeklődőt a SzakmaSztár versenyhez kapcsolódó kiállításunkra.
Helyszín:
Hungexpo "F" pavilon
Időpont:
2023. április 24-25-26.
A belépés ingyenes!
2023. március 22.
Sok szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt a Construma-Hungarotherm kiállításunkon, a Hungexpo "A" pavilon 302 G standon, 2023. március 29. - április 2. között!
2023. március 15.
Előre is köszönjük Támogatóink adójának 1%-át!
Sorszám:
19087
Adószám:
18979316-2-41
Név:
MÉGMA Magyar Épületgépészeti Múzeum Alapítvány
Cím:
1025 Budapest, Napvirág utca 10.
2023. március 12.
A szegedi Móra Ferenc Múzeumban tavaly júliusban nyílt „Kloáka, kanális, Klozet - Szeged csatornázásának kultúrtörténete” c. kiállításunk 2023. április 11-ig tekinthető meg.
Gratulálunk az idei kitűntetetteknek. A Macskásy Alkotói Díjat Szigyártó Gábor, a Macskásy Életmű Díjat pedig Petrika László kapta.
2022. december 1.
Ezúton is gratulálunk az OMÉK Díjátadó Gálán kitűntetett kollégáinknak, köztük Hoffmann László tanárúrnak, aki Meszlényi Zoltán díjat kapott.
2022. november 10.
Sok szeretettel várunk minden érdeklődőt a 2022 évi OMÉN rendezvény megnyitójára, melyre 2022. november 21-én, Pécsett kerül sor, 10 órakor, a Simonyi Károly Technikum és Szakképző Iskolában.
Ekkor kerül sor a megújított Épületgépészeti Múzeumi Sarok ünnepélyes avatására is.
Cím:
Simonyi Károly Technikum és Szakképző Iskola 7636 Pécs, Malomvölgyi út 1/b.
Sok szeretettel hívunk minden érdeklődőt Budapestre 2022. november 22-én 10 órára, a 2022 évi OMÉN rendezvény keretében megvalósuló Épületgépészeti Múzeumi Sarok ünnepélyes avatására, az Arany János Technikum és Szakképző Iskolába.
Cím:
Arany János Technikum és Szakképző Iskola 1072 Budapest, Nyár utca 9.
Sok szeretettel hívunk minden érdeklődőt Szerencsre 2022. november 28-án 11 órára, a 2022 évi OMÉN rendezvény keretében megvalósuló Épületgépészeti Múzeumi Sarok ünnepélyes avatására, a Műszaki és Szolgáltatási Technikum és Szakképző Iskolába.
Cím:
Műszaki és Szolgáltatási Technikum és Szakképző Iskola 3900 Szerencs, Ondi út 8.
2022. október 20.
Már most jelezzük, hogy 2022. november 21-30. között, az OMÉN keretein belül 3 újabb „Múzeumi Sarok” avatására kerül sor. Részletek a www.talalkozzunk.hu honlapon, ill. mi is jelzéssel leszünk.
2022. október 15.
A Fővárosi Törvényszék adta ki azt a végzést, miszerint a MÉGMA mostantól Közhasznú Alapítvány.
2022. október 13.
Sok szeretettel várjuk az érdeklődőket Szegedre október 22-én, szombaton 18-23 óra között, az Őszi Múzeumok Éjszakája rendezvényre a Fekete Házba!
2022. október 10.
Tájékoztatásul írjuk, hogy az utóbbi egy hónapban több, mint 50 fő (Családok és Cégek) kérték, majd látták Állandó kiállításunkat, ill. további jelentkezők érkeznek.
2022. október 1.
20 évesek lettünk!
2022. szeptember 30.
Köszönet mindenkinek, aki a MÉGMA Alapítványnak adta adójának 1%-át. A NAV jelezte, hogy 204 eFt-ot írtak jóvá.
2022. szeptember 8.
A Weishaupt Kft. felkérésére fejtörőt állítottunk össze a szakközépiskolák diákjai részére. A siker után jövőre újra lesz ilyen feladat.
2022. augusztus 21.
Szomorúan búcsúzunk Morvay Béla kollégánktól, barátunktól, aki tegnap elhagyta a Földi világot. Búcsúztatása szeptember 29-én lesz Edericsen.
2022. július 14.
Sok szeretettel meghívunk minden érdeklődőt a július 27-én 17 órakor nyíló „Kloáka, kanális, Klozet Szeged csatornázásának kultúrtörténete” c. kiállítás megnyitójára.
Helyszín: Szeged, Móra Ferenc Múzeum történeti kiállító helye, a Fekete Ház.
2022. június 10.
A Múzeumok Éjszakája c. rendezvényhez idén mi is csatlakoztunk. Hoffmann László (igazgatósági tag) vezetésével tekinthetik meg az érdeklődők az ország 2. legnagyobb állandó kiállítását a Móravárosi Szakközépiskolában, Szegeden, június 25-én 17-22 óra között.
2022. április 19.
Előre is köszönjük Támogatóink adójának 1%-át!
Sorszám:
18745
Adószám:
18979316-2-41
Név:
MÉGMA Magyar Épületgépészeti Múzeum Alapítvány
Cím:
1025 Budapest, Napvirág utca 10.
2022. április 15.
Sok szeretettel meghívunk minden érdeklődőt a SzakmaSztár rendezvényen lévő kiállításunkra, 2022. április 25-27. között a Hungexpo „F” pavilonjába, az épületgépész versenyhelyszín mellett.
2022. április 14.
Nagy örömmel fogadtuk a BME Épületgépészeti hallgatói szakosztályának tagjait, akik meglátogatták állandó kiállításunkat a Tétényliget utcában.
2022. április 1.
Sok szeretettel meghívunk mindenkit a Construma kiállításra 2022. április 6-10. között, ahol a „G” pavilon 208/B standon „legújabb” tárgyaink is megtekinthetők.
2022. március 30.
Bodnár György (Az építő közösség létrehozója) elkészült azzal a videóval, melyet „Séta az Épületgépészeti Múzeumban” címmel tett fel YouTube-ra. Ez a film, bár hosszú (42 perc), de igen jó áttekintést ad gondolkodásmódunkról és tárgyainkról, gyűjteményünk gazdagságáról.
2022. március 28.
Nagy öröm, hogy a „Kloáka, Kanális, Klozet” kiállítás Szegeden 2022. július 20-án nyílik, most már szegedi aktualitásokkal.
Sok szeretettel várunk minden érdeklődőt Kecskeméten, a XII. Országos Kéménykonferencián lévő kiállításunkon, 2022. március 24-25-én!
2022. március 17.
Nagy öröm, hogy munkatársunk, Hoffmann László a Parlamentben vehette át a Magyar Bronz Érdemrend kitüntetést. Gratulálunk!
2022. február 21.
Mindenkit szeretettel várunk a Pollack Expo kiállításunkon, 2022. február 24-25-én!
2022. január 17.
Már megtekinthető a 2021. december 16-án Szilágyi László Kiadóvezető irányításával forgatott film, mely a Kiscelli kiállítás zárása előtt egy exkluzív tárlatvezetésen készült.
2022. január 9.
Bezárt a nagysikerű „Kloáka, Kanális, Klozet” kiállítás a Kiscelli Múzeumban, melyhez az Épületgépészeti Múzeum is hozzájárulthatott közel 50 db tárgy kölcsönzésével.
2022. január 8.
Dr. Chappon Miklós a zárás előtti két napon 3 csoportnak tartott szubjektív tárlatvezetést a Kiscelli Múzeumban, nagy sikerrel.
2021. december 22.
Nagyon sikeres volt a VGF munkatársainak szervezett szubjektív tárlatvezetés a Kiscelliben, amit a Cég vezetése csapatépítő tréningnek is szánt.
2021. november 19.
Mindenkit szeretettel várunk 2021. november 20-án, a Kiscelli Múzeumban tartandó Szubjektív tárlatvezetésre a „Kloáka, Kanális, Klozet” kiállításon.
2021. november 22. (hétfő) SZEGEDI REGIONÁLIS SZAKMAI NAP Az OMÉN ünnepélyes megnyitója és Épületgépészeti Múzeumi Sarok avatása
Helyszín: Szegedi SZC Móravárosi Szakképző Iskola (6725 Szeged, Kálvária sugárút 84-86.), 9.00 órakor
A rendezvénysorozatot Gyurkovics Zoltán az MMK Épületgépészeti Tagozatának elnöke fogja megnyitni, az emléksarkot dr. Chappon Miklóssal az Épületgépészeti Múzeum igazgatójával közösen avatják fel.
2021. november 23. (kedd) PÉCSI REGIONÁLIS SZAKMAI NAP
Helyszín: PTE Műszaki és Informatikai Kar Épületgépész- és Létesítménymérnöki Tanszék (Pécs, Boszorkány út 2. B-115)
9.00 Épületgépészeti Múzeumi Sarok avatása
2021. november 24. (szerda) DEBRECENI REGIONÁLIS SZAKMAI NAP Helyszín: Povolny Ferenc SZKI (4028 Debrecen, Kassai út 25.)
10:00 órakor Épületgépészeti Múzeumi Sarok avatása
A részvétel ingyenes, a rendezvényeket csak védettségi igazolvánnyal rendelkezők látogathatják.
2021. november 9.
Megkezdődött a 120 éves, öntöttvas radiátorok kiszállítása az épületgépészeti oktatási intézményekbe. Ezek az úgynevezett „Múzeumi Sarkok” díszei lesznek.
2021. október 19.
A nagy sikerre való tekintettel a „Kloáka, Kanális, Klozet” c. kiállítás látogathatóságát ismét meghosszabbították, azaz 2022. január 9-ig tekinthető meg.
2021. szeptember 13.
A Kiscelliben lévő „Kloáka, Kanális, Klozet” c. kiállítás látogathatóságát november 1-ig meghosszabbították.
2021. július 14.
A BME Gépészmérnöki Kara 150 éves, aminek méltó megünnepléséhez Múzeumunk tárgyakkal és interjúval járul hozzá.
2021. június 26.
Megnyílt a „Kloáka, Kanális, Klozet” című, Budapest csatornázásának fejlődését bemutató kiállítás a Kiscelli Múzeumban. Múzeumunk több tárgyat kölcsönzött ehhez.
A kiállítás 09.24-ig látogatható.
2021. március 5.
A pandémia ugyan megakadályozta a kiállítások megrendezését, de szerencsére az adományozási kedv nem csökkent jelentősen.
2021. január 14.
Nagy veszteség érte a Múzeumunkat, csenden eltávozott közülünk Sircz János gyémántdiplomás gépészmérnök, csapatunk legaktívabb tagja.
Búcsúztatása szűk körben, február 9-én lesz.
2020. december 16.
Szerződést kötöttünk a Kiscelli Múzeummal a kölcsönbe adandó tárgyakról
2020. november 23.
Meghiúsult az OMÉN Megnyitó Szegeden a Pandémia miatt, így a Múzeumi Sarok avatását sem tudtuk megrendezni a Móra SZKI-ban, talán jövőre...
2020. október 20.
Osztálykirándulás keretében fogadtuk a Móra SZKI diákjait, Szegedről.
2020. október 1.
Nagykorú lett Múzeumunk!
Remélhetőleg mindenki tudja, hogy ezelőtt 18 évvel, 2002.10.01. indítottuk múzeumi tevékenységünket, együtt gondolkodásunkat.
2007. 01. 24 óta van honlapunk, 2017. 10. 17. óta pedig már a MÉGMA, Magyar Épületgépészeti Múzeum Alapítványunk is működik.
2020 szeptemberéig több mint 12500 nyomtatott dokumentum, és 8100 feletti eszköz, berendezés került leltárunkba. Eddig 111 kiállításunk volt és 13 oktatási intézményben van már állandó kiállításunk, úgynevezett „Múzeumi Sarok”. További 6 helyszínnel pedig megkezdtük a lehetőségek felmérését.
A legnagyobb állandó kiállításunk (260 m2-en) telephelyünkön, 1225 Budapest, Tétényliget utca 3. alatt tekinthető meg.
Az ÉOMA és a MÉGMA is naprakész a hatóságokkal (NAV és a Törvényszék), ill. a KSH-val szemben is, valamint regisztráltunk az Online számlarendszerbe.
Most pedig gőzerővel dolgozunk azon, hogy a MÉGMA közhasznú legyen, azaz 2021-ben már kaphasson 1 %-okat és kedvezményes adományokat is!
Bízom abban is, hogy sokan követik a Magyar Épületgépészetben és a vgf-ben rendszeresen megjelenő, kincseinket bemutató cikksorozatokat, valamint a Magyar Installateurban közölt feladványokat is!
Morvay Béla remek ötlete alapján a régi időket bemutató személyes történetekkel is jelentkezünk, melyekhez kincseinkből mellékelnénk fotókat. Természetesen saját fotók is megjelenthetők! Ő már le is adott egy cikket, mely a ’60-as, ’70-es évek munkavégzésének körülményeit, nehézségeit mutatta be. A hozzánk hasonló régebb óta fiatal emberek átélték ezt az időszakot, azaz nekünk nem sok újat mond ez a cikk, de a mai fiatalok ezekről semmit sem tudnak, pedig sokat tanulhatnak ezekből a történetekből.
Gondolkodjunk továbbra is együtt, illetve újfent köszönöm a résztvevőknek az elmúlt 18 év munkáit, gondolatait, ötleteit! Ezek nélkül nem juthattunk volna idáig! CH
2020. augusztus 19.
2020. augusztus 27–28. között várjuk az érdeklődőket a Kéménykonferenciához kapcsolódó kiállításunkon, Kecskeméten, a Három Gúnár Rendezvényházban!
2020. március 6.
Tájékoztatásul közöljük, hogy a Múzeum igazgatósági ülést tartott, melyen áttekintették a jövő feladatait és az aktuális kérdéseket.
2020. február 24.
2020. február 27–28. között várjuk az érdeklődőket a Pollack Expo kiállításunkon, Pécsett!
2019. december 6.
2019. december 13. – 2020. február 7. között várjuk az érdeklődőket, Szegeden, a Somogyi könyvtár halljában, a kéményseprőiparról szóló kiállításunkon!
2019. november 21.
Az OMÉN, Országos Magyar Épületgépészeti Napok rendezvény keretében 4 helyszínen avatunk „Múzeumi Sarok” elnevezésű állandó kiállítást.
25-én Debrecenben, a Péchy Mihály SzKI-ban, az országos megnyitó keretében, majd
26-án Zalaegerszegen, a Széchenyi István SzKI-ban, míg
27-én Győrben, a Lukács Sándor SzKI-ban és Kecskeméten, a Gáspár András SzKI-ban lesz avatás.
2019. június 28.
Tájékoztatásul közöljük, hogy tegnap együttes ülést tartott a MÉGMA, Magyar Épületgépészeti Múzeum Alapítvány kuratóriuma az ÉOMA, Épületgépészeti Oktatásért és Múzeumért Alapítvány kuratóriuma az Épületgépészeti Múzeum igazgatóságával.
2019. június 27.
Gyűjtőmunkánk állomásai, 2019
Ma már sokan tudják, hogy Dr. Jelinek István alapgondolata és kezdeti eredményei után kb. 10 évvel, 2002.10.01.-én, Dr. Chappon Miklós vezetésével kezdődött az a gyűjtő munka, melynek eredményei itt a megújuló honlapunkon már láthatók.
Ebben a virtuális múzeumban nem csak ízelítőt kap a látogató gyűjteményünk nagyságáról, hanem megismerkedhet gondolkodásmódunkkal is. Kezdetben ugyanis azt mondtuk, mi nem pénzgyűjtéssel, ill. helykereséssel akarunk foglalkozni, hanem a szakterületünkön dolgozó kollégák meggyőzésével, miszerint a felújításkor leszerelt régi eszközöknek múzeumban van a helye és nem a szeméttelepen vagy a MÉH-ben. Ugyan úgy a már idejét múlt könyvek, tervezési segédletek és rajzeszközök is értékesek lehetnek szakmánk történetének megismeréséhez, kutatásához.
„Az ÖRDÖG fürdőkádja”
Ma több mint 12400 nyomtatott dokumentum és 7600 feletti eszköz, berendezés dicséri munkánkat. Úgy gondoljuk 105 kiállítás és a honlap megalkotása után már kérhetjük mindenki támogatását, most már anyagi támogatását is!
A pénzadományokat a MÉGMA, Magyar Épületgépészeti Múzeum Alapítvány, számláján várjuk.
10300002-10698156-49020010 MKB Bank
Folyamatosan keressük azt a helyet, ahol méltó módon mutathatjuk be gyűjteményünket szakmánknak és a nagyközönségnek egyaránt.
Indulásra 500-700 m2 kellene, mely 1500-2000 m2 -ig bővíthető!
Várjuk azok jelentkezését is, akik ötleteikkel, kézügyességükkel (a tárgyak helyreállításához, bemutatható állapotba hozásához szükséges) segítenék munkánkat.
Kiemelt célunk, hogy minden épületgépészeti iskolában legyen min. egy „MÚZEUMI SAROK”!
Reméljük, sokan ismerik fel a kitűzött közös céljaink fontosságát, a kezdeményezők nemes szándékát és csatlakoznak felhívásunkhoz, valamint népszerűsítik azt saját köreiken belül is.
2019. június 11.
Ezúton értesítjük a kedves olvasóinkat, hogy 2019.06.17-én 4 diák kezdi meg nyári termelési gyakorlatát Múzeumunkban, ahol a tárgyakkal való közvetlen kapcsolaton kívül Sircz János tanár Úrtól és Dr. Chappon Miklós igazgatótól kapnak új ismereteket, ill. válaszokat kérdéseikre.
2019. március 28.
2019. április 3-7. között várjuk az érdeklődőket a Construma-Hungarotherm kiállításunkon, a Hungexpo területén.
2019. március 7.
2019. március 12-14. között várjuk az érdeklődőket a SzakmaSztár kiállításunkon, a Hungexpo területén!
2019. február 25.
2019. február 28 – március 1. között várjuk az érdeklődőket a Pollack Expo kiállításunkon, Pécsett!
2018. október 18.
A költözés után újra látogatható Múzeumunk „Állandó kiállítása”, most már 260 m2-en. A zártkörű megnyitón csak az Épületgépészeti Oktatásért és Múzeumért Alapítvány kuratóriumának tagjai, a Magyar Épületgépészeti Múzeum Alapítvány kuratóriumának tagjai, ill. a Múzeum Igazgatósága vett részt. Véleményünk szerint a hivatalos megnyitás kb. egy év múlva várható, mivel akkorra készülünk el a látványraktárral is.
Addig is várjuk azonban az érdeklődő iskolákat, ill. látogatókat. Időpont egyeztetés a honlapunkon található elérhetőségeinken.
2018. szeptember 20.
Sok szeretettel várunk minden érdeklődőt a EUROSKILLS 2018 versenyen, a középiskolás diákok szakmai Európabajnokságán, a Hungexpo „B” pavilon 2S standján, szeptember 26-28. között!
2018. május 3.
E hét vasárnap (május 6-án) lesz hallható az ifj. Tóth György által, Múzeumunkról készített riport a Kossuth Rádió Vasárnapi Újság c. műsorában 8 óra 15 perctől.
2018. április 18.
Sok szeretettel várunk minden érdeklődőt a SzakmaSztár verseny „F” pavilonjában látható kiállításunkon április 23-25. között.
2018. április 7.
Szeretettel várunk minden érdeklődőt 2018. április 11-15. között a CONSTRUMA kiállítás „D” pavilon 203 A1 Standján.
Kiállításunkon külön „Emlékvitrinnel” tisztelgünk Lencsés Ernő barátunk és kollégánk munkássága előtt.
2018. március 27.
Most mindenki segíthet! Festményaukció az Épületgépészeti Múzeum javára.
Három magánszemély 13 db festményt ajánlott fel a Múzeum költöztetésének támogatására. A költözés után, az új helyen az eddigi 40 m2-es kiállítótér helyett 260 m2-en mutatható be a gyűjtemény.
Az aukcióra bocsátott képekre a vgf szaklap Facebook oldalán lehet licitálni.
2018. március 8.
Szeretettel várunk minden érdeklődőt 2018. március 22-23-án a X. Országos Kéménykonferenciához kapcsolódó kiállításunkon. További információ: www.kemenyjobbitok.hu.
2018. február 22.
Pécsett, az egyetemi szaknapok keretében, a Pollack Expón is látható kiállításunk 2018. március 1-2. között.
2018. február 12.
Gyűjtőmunkánkat több, mint 11100 nyomtatott dokumentum, 6700 feletti eszköz, berendezés, 62 kiállítás és 40 db védetté nyilvánító plakett elhelyezése dicséri.
2018. február 2.
Múzeumunk tegnap este szerepelt a Fábry Show Design Center részében.
Várjuk látogatóinkat a Szakma Sztár versenye ideje alatt a Hungexpo „F” pavilonjában rendezendő kiállításunkon, 2017. április 24-26. között az Épületgépészek versenyének helyszínén.
2017. március 28.
Szeretettel és tisztelettel várja az érdeklődőket az Épületgépészeti Múzeum a Construma-Hungarotherm kiállítás „D” pavilon 301E standján, 2017. április 5-9. között a Hungexpon.
2017. március 9.
Szeretettel várunk minden érdeklődőt az evopro csoport Zipernowsky Tudományok és Művészetek Háza új kiállításainak megnyitójára.
Időpont: 2017. március 20. 18:00 óra
Helyszín: 1113 Budapest, Bartók Béla út 33.
2017. január 5.
Mesterségek dícsérete a Somogyi Könyvtárban - riport Hoffmann Lászlóval
2016. december 1.
Szegeden a „Mesterségek dicsérete a Somogyi-könyvtárban” sorozat keretében 2016. december 9-től 2017. január 25-ig látható kiállításunk, melynek címe:
„Bádog meszely, szélkakas, hattyúnyak - avagy a pléhestől a vízvezeték szerelőig”.
A kiállítás kurátora: Hoffmann László műszaki szakoktató
2016. október 28.
Szeretettel várunk minden látogatót a Magyar Épületgépészek Napján, 2016. december 2-án a BME Központi épületében (1111 Budapest, Műegyetem rkp. 3.) rendezendő kiállításon, melyre Múzeumunk is meghívást kapott.
2016. október 25.
Gyulán 2016. november 9-11-én, a LOSZ szervezésében konferencia és konzultációs kiállítás lesz a Hőforrás Hotelben. Szeretettel látunk minden érdeklődőt bemutatónkon.
2016. október 24.
Szegeden október 22-én 1500 diák és szülő jelenlétében nyílt meg az általános iskolások pályaválasztását segítő szakmai rendezvényhez kapcsolódó kiállításunk. Múzeumunk gyűjteményét a FŐKÉTÜSZ Kéményseprő Múzeumának relikviái egészítik ki.
A kiállítás a Szent-Györgyi Albert Agórában (6722 Szeged, Kálvária sgt. 23.) november 17-ig látható.
2016. október 20.
Az Épületgépészeti Múzeum a 14. Születésnapját 2016. október 14-én 14 órakor ünnepelte az Első Állandó Kiállítás megnyitásával, mely már a Nagyközönség számára is elérhető. Ez a kiállítás Csepelen, a Kamleithner Kft. telephelyén (1214 Budapest, Rákóczi út 189.) látogatható. Mivel a Múzeumnak nincs személyzete, alkalmazottja, ezért az érdeklődőknek telefonon +36 (1) 425-3288, vagy e-mailen a ch@helios.hu címen kell időpontot egyeztetni.
Örülnénk, ha egyszerre több embert is vendégül láthatnánk, de természetesen egyesével is ingyenesen tekinthető meg gyűjteményünk.
2016. szeptember 27.
Nagy elismerésnek és megtiszteltetésnek vettük, hogy az 1969-ben a Műegyetemen végzett épületgépészek a Múzeumunkhoz tervezték évfolyamtalálkozójukat.
2016. 09. 23-án megtekintették raktárunkat, ahol egy rögtönzött kiállításon mutattuk be gyűjteményünk legérdekesebb darabjait. A Macskásy szobor tövében pedig megismerték gyűjtési módszerünket, beszélgettünk gondolkodásmódunkról, illetve terveinkről. A mintegy 25 fő örömmel vett részt a régi tárgyak felismerő versenyében is. Ezúton is köszönjük a Tőlük kapott muzeális tárgyakat!
2016. augusztus 9.
Kecskemét volt a Jazz fővárosa augusztus 4-7 között. A négy nap alatt 14 ország 140 zenésze szórakoztatta a megjelenteket. A szervezők a kínálat színesítése és növelése érdekében meghívták a Gépész Holdingot és az Ő vendégeként az Épületgépészeti Múzeumot is gyűjteményeik bemutatására. A többnyire laikus közönséget is megfogta az 50-100 évvel ezelőtti tárgyak szépsége.
2016. június 28.
Ismét sokan látogatták kiállításunkat Kecskeméten, a Múzeumok Éjszakája rendezvényen. Ez évben is a PLAN Zrt. vendégeként vettünk részt e jó hangulatú és érdekes esten. Ezt követően tárgyaink augusztus elejéig láthatóak a Kuruc körúti üzletben.
2016. április 22.
Idén is nagy sikert aratott kiállításunk a Szakma Sztár versenyen, ahova közel 20.000 diákot vártak. A fiatalok nyitottan álltak a nem is olyan régmúlt relikviáihoz. A kormányzat és a Kereskedelmi és Iparkamara vezetői is elismerően nyilatkoztak gyűjteményünkről, munkánkról.
2016. április 12.
Várunk minden érdeklődőt a Hungexpón megrendezésre kerülő „Szakma Sztár” versenyhez kapcsolódó kiállításunkon is, az F pavilonban!
2016. április 11.
Nagy sikerrel zártuk a Construmát. Sokan dicsérték a 40m2-es szigetstandon berendezett kiállításunkat. Sok felajánlást is kaptunk, melyek tovább gyarapítják gyűjteményünket.
2016. március 30.
Várunk minden érdeklődőt a Construma kiállításon 2016. április 6-10. között, a Hungexpón, az A pavilonban, a 104/B standon!
Várunk minden kedves érdeklődőt a Pollack Expón berendezett kiállításunkon!
2016. január 1.
Boldog Új Évet Kívánunk minden kedves Látogatónknak!
2015. november 17.
A Magyar Épületgépészek Napja rendezvény keretében a BME „D” épületének I. emeletén megújul a kiállításunk. Nyitás november 26-án, csütörtökön. November 27-én, pénteken vitrinkiállítással tisztelgünk a BME „I” épületében, a szakmai rendezvény előtt.
2015. november 16.
Plakettezés. 2015. november 14-én a 28. számú plakett egy WORTHINGTON szivattyúra került, míg a 29. számút a Szent-Györgyi Albert emlékszobában, egy több mint 100 éves jégszekrényen helyeztük el. Ez az emlékszoba Szegeden, a Déri Miksa Ipari Középiskolában található.
2015. november 2.
Kiállításunk megnyitója november 14-én lesz, a Szentgyörgyi Albert Agórában, egy pályaválasztási bemutató keretében. Megtekinthető december 15-ig.
Cím: 6722 Szeged, Kálvária sgt. 23.
2015. október 15.
Megújult kiállításunk a Debreceni Egyetem Épületgépészeti Tanszékén.
2015. augusztus 10.
2015. szeptember 14-én 18 órakor nyílik a Zipernowski Házban (1114 Budapest, Bartók Béla út 33.) kiállításunk, „Komfort, ahogy régen volt” címmel.
2015. augusztus 6.
Kiállításunk megnyitóját 2015. augusztus 12-én (szerdán) 10 órakor tartjuk a Fogarasi Kft székhelyén (1195 Budapest, Vas Gereben u. 4.). A kiállítás 2015. szeptember 4-ig tekinthető meg.
2015. július 10.
Kiállításunk megnyitóját 2015. július 20-án 10 órakor tartjuk a MIGÉP Kft. székhelyén (3527 Miskolc, Várközi Lajos u. 9.). A kiállítás 2015. augusztus 7-ig tekinthető meg.
2015. május 22.
A Múzeumok éjszakája rendezvény egyik helyszíne Kecskemét, Kurucz körút 28. sz. alatt, a PLAN Rt. telephelyén lesz, ahova meghívást kapott az Épületgépészeti Múzeum is. Megnyitó: 2015. június 1. (hétfő) 10 óra.
2015. május 21.
A riport a barlang „épületgépészetétől” a szépség igényén keresztül napjaink „megőrzendő emlékei-ig” tekinti át szakterületünk fejlődését.
Miniszterelnöki látogatás az Épületgépészeti Múzeum kiállításán
2015. április 27-én Dr. Orbán Viktor nyitotta meg a Szakma Sztár versenyt, majd megtekintette a fiatalokat munka közben. Útja során megtisztelte az Épületgépészeti Múzeum kiállítását, melyet a fiatalok tájékoztatására, okulására rendeztünk be. Miniszterelnök Úr több, mint 5 percig ismerkedett gyűjteményünkkel, ill. törekvéseinkkel.
A magas rangú Vendéget Dr. Chappon Miklós, a Múzeum igazgatója kalauzolta a rendkívül szép és érdekes tárgyak között. Büszkeséggel mutatta, hogy immár 5. éve szerepelnek középiskolák a saját gyűjtésükkel berendezett vitrinekkel a nagyközönség előtt. A fiatalok által bemutatható állapotba hozott tárgyakra rajtuk kívül oktatóik, sőt iskoláik is méltán lehetnek büszkék!
Miniszterelnök Úr búcsúzáskor annyit mondott: „Gratulálok! Nagyon szép és nemes, amit csinálnak. További sikereket kívánok!”
2015. május 8.
Kreativitás és az ördög fürdőkádja
A tanulók kreativitását dicsérte az a bemutató, amelyet az épületgépészeti verseny színhelyének közelében lehetett látni. A diákok egy pályázati felhívásra készítettek tárgyakat azokból a csövekből és alkatrészekből, amelyeket a szakma gyakorlása során használnak. A csövekből készült bicikli formájú radiátor, a működő szökőkút, vagy a valódi tüdőt és annak működését imitáló tárgyak mind a fiatalok alkotó fantáziáját bizonyították.
Néhány méterrel arrébb pedig valódi szakmai időutazás részesei lehettek a látogatók. Dr Chappon Miklós igazgató és Hoffmann László az igazgatóság tagja, az Épületgépészeti Múzeum vezetői lelkes tárlatvezetésen mutatták be az érdeklődőknek, hogy száz év alatt milyen fejlődésen ment át a szakma. A legérdekesebb attrakciónak az úgynevezett ördög fürdőkádja bizonyult, egyik végén kályhával, másik felén pedig kéménycsővel. Fura elnevezését feltehetően onnan kapta, hogy a fürdőző alá kellett gyújtani, és az így nyert meleg vízben lehetett megfürdeni (vagy leforrázódni...). A kiállítás tárgyai között régi rézköpenyű bojlerek, vaskályha vízmelegítővel, illetve veremben tárolt jéggel hűtött „jégszekrény” is látható volt. Az épületgépész szakma érdekességei mellett olyan szemet gyönyörködtető tárgyak is helyet kaptak a mini-kiállításon, mint a gyönyörűen festett mintás, angol wc csésze, vagy a Zsolnay porcelánból készült kiöntő. A 2002. október 1-én indult gyűjtés eredménye több, mint 12000 darab dokumentum és tárgy. A szakma jövendő kiválóságainak mindenképpen ajánlanánk a teljes gyűjtemény megtekintését!
Losonczi Lívia
2015. április 30.
A Szakma Sztár versenyen (2015. április 27-29.) több száz diák ismerkedett kiállításunkon a múlt gyönyörű tárgyaival.
2015. április 20.
A Construma kiállításon (2015. április 15-19.) ismét 50 m2-en mutathattuk be gyűjteményünket.
2015. március 3.
A 2015. február 26-27-én megrendezett Pollack Expón is örömet okozott kiállításunk.
2015. február 25.
Elkészült az a Roll Up, amelyen a legfőbb támogatóinknak köszönjük eddigi segítségüket.
BME-MÉN 2014. november 27-28. várjuk látogatóinkat a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen a "D", ill. a "K" épületben rendezett kiállításunkon.
2014. október 8.
2014. október 6-án nyílt meg kiállításunk Szegeden, a Szent-Györgyi Albert Agóra-ban, mely november végéig látható. A Megnyitó napján több mint 800 diák tekinette meg tárlatunkat!
2014. szeptember 20.
Megnyitó ünnepség a Komáromi Erődben
2014. szeptember 17.
Épületgépész kiállítás nyílik a Komáromi Erődben, Régmúlt idők Épületgépészete címmel. A kiállítás 2014. szeptember 20-tól november 16-ig tekinthető meg.
A Zippernowsky Házban lévő kiállításunk nyitvatartása, -- a nagy sikerre való tekintettel -- további 2 hónappal, 2014. szeptember 24-ig meghosszabbítva!
Továbbra is várjuk látogatóinkat!
2014. május 20.
2014. május 26-án, hétfőn 18:00 órától tartjuk a Múlt századi lakáskomfort kiállításunk megnyitó ünnepségét a Zipernowsky Tudományok és Művészetek Házában (1113 Budapest, Bartók Béla út 33.).
A "Család barát" c. műsor keretében, szép, archív felvételek között láthatjuk dédanyáink fürdési szokásait, és a Közlekedési Múzeumban megrendezett kiállításunk darabjait.
2013. augusztus 6-án, kedden 11 órakor lesz az eddigi legnagyobb szabású kiállításunk megnyitója a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum 1146 Budapest Városligeti Krt. 11. sz. alatt található épületében.
A kiállítás szervezői:
a Magyar Épületgépészeti Múzeum, a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum, valamint a Víz, Gáz, Fűtéstechnika szaklap.
Ez az időszaki kiállítás 2013. október 27-ig lesz megtekinthető.
Várunk minden érdeklődőt augusztus 6. és október 27. között a Városligetben!
2013. július 1.
Továbbra is keressük azt a helyet, ahol berendezhetjük állandó kiállításunkat.
Előre haladott tárgyalásokat folytatunk a Monostori Erőd Nonprofit Kft.-vel és a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeummal, illetve az Öntödei Múzeummal egy állandó Kamara Kiállítás megszervezéséről.
Az eredményekről a későbbiekben beszámolunk.
2013. március 1.
A Jelenlegi állapot szerint Gyűjteményünk leltárában több mint 7800 nyomtatott dokumentum és 2800 feletti tárgy, eszköz található.
2013. február 1.
Készül a 125 éves az Épületgépészeti szerelőipar. Várjuk a segítő ötleteket és információkat!
A könyv szerkesztését Pongrácz Lajos főszerkesztő Úr, az igazgatóság tagja vállalta. pongracz.lajos@magyarinstallateur.hu címen várja a gondolatokat…
2012. június 6.
A Katolikus Rádióban 2012. június 10-én hangzik el egy riport Múzeumunkról.
2012. április 15.
A Magyar Építészeti Múzeummal együttműködve jó esélyünk van, hogy a Városligetben megvalósuló új Múzeumban mi is helyet kapjunk.
2012. március 14.
A Közlekedési Múzeumban megrendezett „Szabad a Pálya” című kiállítást muzeális tárgy kölcsönadásával mi is támogattuk. A kiállítás megtekinthető 2012. március 21. és 2013. december 31. között.
2010. január 27.
Jelenlegi állapot szerint 6100 könyv és 1100 tárgy szerepel leltárunkban.